Cajler w gazie, juniorzy mają już 6pkt!

W sobotnie południe juniorzy naszego klubu podejmowali, na własnym boisku, zespół Olimpii Olszanica. Nasza drużyna po pierwszej kolejce (w której pokonała Skorę Jadwisin 5-0) zajmowała trzecie miejsce w tabeli. Goście z kolei zajmowali szóstą lokatę po remisie 2-2 z Orłem Mikołajowice.

Po raz kolejny podopieczni Wójcika szybko przejęli inicjatywę i atakowali bramkę rywala. Szybkością imponował Patryk Marciniszyn, który raz po raz swoimi rajdami rozdzierał szyki obronne drużyny gości. Niestety, do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

W przerwie trener Wójcik dokonał dwóch zmian. Za Janisiowa do środka pola wszedł Lipiec, a za Pieca na skrzydło Wojtasik.

W pierwszej akcji drugiej połowy nareszcie zdobyliśmy bramkę. Świetną, dwójkową akcję Kamila Lipca i Kamila Fitrzyka wykończył Daniel Cajler. Kolejną bramkę dla naszego zespołu zdobył Piotr Wojtasik, który wykorzystał podanie z głębi pola. Nasi juniorzy atakowali, wydawało się, że za chwilę będzie 3-0. Niestety to goście zdobyli bramkę. Po rzucie wolnym piłka została wybita z naszego pola karnego, zawodnik Olimpii zgarnął ją i pokonał strzałem z 17 metrów zasłoniętego Marcina Gawrońskiego. Warty odnotowania jest fakt, że był to pierwszy celny strzał naszych rywali. Jednak nasza drużyna długo nie martwiła się stratą gola i kilka minut po stracie bramki, ponownie wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Kapitalną piłkę za linię obrony zagrał Krystian Bobowski, a Daniel Cajler zdobył swoją drugą bramkę. Kolejną zdobył Patryk Marciniszyn, który na pełnej szybkości wbiegł w pole karne, minął obrońcę i pokonał bramkarza. Piątą bramkę zdobył Jarek Harfiniec (który w międzyczasie zmienił Jakuba Lewszyka) i trzeba powiedzieć, że była to fantastyczna bramka. Jarek uderzył piłkę lekko po ziemi i zniesmaczony pozornie złym uderzeniem obrócił się plecami do bramki. Bramkarz położył się a piłka odbiła się w niesamowity sposób i wpadła do bramki. Pozostaje pytanie, czy Jarek celowo tak uderzył, czy też dopisało mu szczęście. Wynik na 6-1 ustalił Daniel Cajler, który otrzymał piłkę niemalże do pustej bramki od Sebastiana Chlebickiego, który wcześniej przeprowadził kapitalny, 60-metrowy rajd i minął czterech rywali. Do końca nasi juniorzy atakowali, ale nie udało im się strzelić kolejnej bramki.

KS Męcinka - Olimpia Olszanica 6-1 (0-0)
Bramki dla Męcinki: Cajler x3, Wojtasik, Harfiniec, Marciniszyn

KS Męcinka: Gawroński - Lewszyk, Zapotocki, Chlebicki, Bobowski - Marciniszyn, Wojda, Fitrzyk, Janisiów, Piec - Cajler

Na zmiany wchodzili: Wojtasik, Lipiec, Harfiniec

Możemy być zadowoleni z wyniku, z postawy naszego zespołu i z tego, że goście z Olszanicy nie mieli nic do powiedzenia w starciu z "orłami Wójcika". Nie popadajmy jednak w euforię, do końca rundy zostało jeszcze 10 spotkań i naszym celem jest zdobycie 30 "oczek". Kolejny mecz juniorów to wyjazdowe spotkanie z Ratajem Paszowice. Mecz odbędzie się w następną sobotę, rozpocznie się o godzinie 11.