Iskra zgaszona w Męcince!

W ostatnią sobotę do Męcinki zawitała drużyna Iskry Księginice, by stawić czoła drużyne prowadzonej przez trenera Adama Gabrysia. Celem drużyny gości było przedłużenie serii zwycięstw, a nasi seniorzy mieli w planach ją przerwać.

Od początku meczu można było zaobserwować dwie rzeczy, które nie zmieniły się do końca meczu. Pierwsza z nich to olbrzymia porcja walki, a drugą była przewaga gospodarzy. W 10. minucie znakomitą okazję na zdobycie bramki zmarnował Dawid Zapaśnik, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył prosto w niego. Jeżeli któryś z miejscowych kibiców miał, po tej akcji, w głowie powiedzenie "co się odwlecze, to nie uciecze", to nie mylił się, bo w kolejnej akcji Przemysław Gul skierował piłkę do siatki po wcześniejszym nieporozumieniu obrony i bramkarza rywali. Do przerwy więcej bramek już nie padło.

W drugiej połowie swoją jedyną okazję miał zespół z Księginic, jednak napastnik gości nie potrafił pokonać Leszka Mazura w sytuacji jeden na jeden. Męcinka atakowała, stwarzała kolejne akcje, chciała za wszelką cenę podwyższyć prowadzenie. I dopięła swego - rzut karny po faulu na Przemysławie Gulu, wykorzystał Piotr Zieliński. Następnie trener naszego zespołu dokonał trzech zmian: za Miłosza Syguta na boisku zameldował się Łukasz Stanasiuk, za Piotra Zielińskiego wszedł Mariusz Słota, a strzelca pierwszej bramki - Przemysława Gula zmienił Sławomir Bobrowski.
Gospodarze dążyli do zdobycia trzeciej bramki i byli blisko, naprawdę blisko. W ostatniej akcji meczu Mariusz Słota zamiast wyłożyć Sławomirowi Bobrowskiemu piłkę do pustej bramki, uderzył obok słupka. Mecz zakończył się wynikiem 2-0, mamy już 7 punktów i pniemy się w górę tabeli.

KS Męcinka - Iskra Księginice 2-0 (1-0)
Bramki: Gul, Zieliński
Mazur - Chryplewicz, Wójcik, Piórkowski, Karczewski - Popardowski, Sygut, M. Gabryś, Zieliński, Zapaśnik - Gul

Na zmiany wchodzili:
Stanasiuk, Słota, Bobrowski